Home Zarabianie Formy zarabiania pieniędzy w internecie.
Zarabianie

Formy zarabiania pieniędzy w internecie.

O ile jeszcze kilkanaście lat temu, zarabianie w internecie nie było zbyt popularne i niewiele osób potrafiło wypracować tam jakiś konkretny zysk, to obecnie w ten sposób możemy zarobić w zasadzie na wszystkim. Niezależnie od tego, jakie umiejętności posiadamy, z dużym prawdopodobieństwem możemy założyć, że znajdzie się ktoś, kto nam za nie zapłaci. Poniżej kilka najpopularniejszych kategorii sposobów na zarobienie w internecie.

Ankiety i klikanie w reklamy

Na początek najmniej skuteczny i chyba najbardziej żmudny sposób, czyli wypełnianie ankiet i klikanie w linki reklamowe. Nie będziemy mieli z tego dużych pieniędzy, a zadanie jest raczej monotonne, jeśli jednak nie chcemy próbować niczego innego, to jesteśmy w stanie tą drogą uzbierać miesięcznie do kilkuset złotych.

Sprzedaż kursów i uczenie innych

Istnieje wiele różnych stron, które kojarzą osoby nauczające jakiejś umiejętności, z tymi, którzy pragną ją poznać. Możemy sprzedawać na nich przygotowane przez nas kursy online, jak i zostać wirtualnym nauczycielem i spotykać się z uczestnikami prezentując swoje umiejętności. Zarobki mogą dochodzić do kilku tysięcy złotych, a nawet, jeśli jesteśmy popularni, do kilkunastu.

Kanał na Youtube

Bardzo popularny sposób zarabiania pieniędzy oraz otrzymywania innych korzyści od sponsorów. O ile uda nam się przebić i zdobędziemy pewne grono fanów (subskrybentów), to możemy liczyć na stały przychód z reklam publikowanych na naszym kanale, a także wykorzystać popularność do promowania swoich produktów, jak koszulki, kubki czy książki. Poza tym część twórców udostępnia też swoim fanom możliwość bezpośredniego wsparcia ich działalności poprzez niewielkie wpłaty. Tu możliwości zarobku są w zasadzie nieograniczone.

Blog tematyczny

Podobnie jak wyżej, z tym że tutaj zamiast kanału naszym głównym sposobem komunikacji z odbiorcami jest blog. Oczywiście możemy zamieszczać na nim filmy, czy podcasty, a dodatkowym plusem jest tutaj całkowita niezależność od innych serwisów, co przekłada się na wyższe potencjalne zyski, ale z drugiej strony zmniejsza ilość potencjalnych odbiorców. Możliwości zarobku i dodatkowych sposobów generowania przychodu są podobne jak w przypadku własnego kanału.

Praca jako freelancer

Nasze usługi świadczyć możemy także w nieco inny sposób, korzystając z portali dla freelancerów i wyszukując tam najlepsze oferty. Zakres jest bardzo szeroki i to, co będziemy robić, zależy tylko od naszych umiejętności i języków, w jakich potrafimy się porozumieć. Najlepiej skupić się jednak na określonej dziedzinie i powoli dążyć w niej do perfekcji , z jednej strony zawężając znacznie zakres ofert, ale z drugiej maksymalizując swoje zarobki. Możliwości zarobku to od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Niezależnie od tego, co wybierzemy, pamiętajmy, że w internecie, gdzie każdy jest anonimowy dużo łatwiej paść ofiarą oszustwa. Uważajmy więc na wszystkie „niesamowite okazje”, które wyróżniają się najczęściej dużo wyższą niż średnia stawką, przy stosunkowo łatwej pracy. Nie podawajmy również swoich danych, jeśli nie jesteśmy pewni, jak zostaną wykorzystane, a wiele rzeczy, jak na przykład wystawianie faktur, zlećmy specjalnym stronom usługowym za niewielką prowizję. Zachowajmy zdrowy rozsądek i umiar, a na pewno wszystko będzie dobrze.

Autor

  • Obdarzona nietypowym imieniem artystka i doradczyni biznesowa. W swojej karierze koncentruje się na pomocy innym. Bardzo lubi zagraniczne stand upy oraz rozwiązywanie krzyżówek. Marzy o przytulnym domu poza miastem w niedalekiej przyszłości.

Author

Idalia Brzezińska

Obdarzona nietypowym imieniem artystka i doradczyni biznesowa. W swojej karierze koncentruje się na pomocy innym. Bardzo lubi zagraniczne stand upy oraz rozwiązywanie krzyżówek. Marzy o przytulnym domu poza miastem w niedalekiej przyszłości.

2 replies on “Formy zarabiania pieniędzy w internecie.”

  1. W Internecie można zarabiać na wiele sposobów, ja pisze teksty i artykuły tematyczne. Miesięcznie jestem w stanie zarobić powyżej 1000zł. Najważniejsze dla mnie jest to, że sama dysponuje swoim czasem.

  2. Dorabiam sobie jako ankieter, praca jest łatwa i można zawsze zarobić trochę gotówki nie wychodząc z domu.

Comments are closed.