Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Aparaty ortodontyczne - jak dbać o zęby w czasie ich noszenia?

Aparaty ortodontyczne - jak dbać o zęby w czasie ich noszenia?

Korygowanie wady zgryzu poprzez aparaty ortodontyczne montowane na zębach na dłuższy czas zdarza się coraz częściej. Ludzie decydują się na to rozwiązanie nie tylko ze względów zdrowotnych - w dużej mierze kierują nimi przede wszystkim względami estetycznymi. Każdy chce mieć zniewalający uśmiech rozumiany nie tylko przez śnieżnobiałe zęby, ale przede wszystkim proste. Istnieje tylko jeden problem - aby móc nosić aparaty ortodontyczne, niezbędna jest odpowiednia dbałość o zęby. W czasie noszenia aparatu ortodontycznego, o zęby należy dbać jeszcze dokładniej, niż robimy to na co dzień.


Jak dbać o zęby w czasie noszenia aparatu ortodontycznego?

Pielęgnacja zębów podczas ich prostowania poprzez aparaty ortodontyczne jest trudna - to nie ulega wątpliwości. Dla wielu osób nie chodzi nawet o trudności fizyczne, co po prostu o chęci. Nie jest jednak żądną tajemnicą, że trudność ta jest zwiększona poprzez resztki jedzenia gromadzące się pomiędzy aparatem ortodontycznym, a powierzchnią zębów. Istnieje też dużo większe ryzyko pojawienia sie płytki nazębnej. Na szczęście dzisiaj, na rynku dostępne są przeróżne pomoce, które uprzyjemniają i przede wszystkim ułatwiają pielęgnację zębów.
Zanim przejdziemy do ich przykładów, skupmy się na podstawowych zasadach pielęgnacji zębów z aparatem ortodontycznym:
1. dokładne mycie zębów po każdym posiłku
2. stosowanie specjalnej szczoteczki do zębów (a nawet dwóch szczoteczek - dobrze jest poznać bliżej szczoteczki elektryczne, w szczególności szczoteczki soniczne)
3. używanie pomocy dentystycznych takich jak nitka dentystyczna, która pozwala dokładnie oczyścić przestrzenie między-zębowe bądź zamiennie, irygator dentystyczny

aparaty ortodontyczne

Akcesoria do czyszczenia zębów z aparatem ortodontycznym

By dokładnie oczyścić zęby, na których znajduje się aparat ortodontyczny, dobrze jest wyposażyć się w szczoteczkę soniczną, która bardzo dobrze, ale bezinwazyjnie radzi sobie z usuwaniem pozostałości po jedzeniu i zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. Można wyposażyć się też w dodatkową, specjalna szczoteczkę o wąskim i spiczastym zakończeniu, która pomoże w czyszczeniu przestrzeni między-zębowych. Na rynku znajduje się także irygator dentystyczny, a więc urządzenie, którego celem jest proste i szybkie, a przede wszystkim dokładnie czyszczenie przestrzeni między-zębowych, dokładnie tak jak nić dentystyczna.
Istnieje jeszcze jedna opcja - zamiast kupować różne akcesoria, można zdecydować się na produkt 3w1, który spełnia wszystkie potrzeby, działa skutecznie i jest polecany przez specjalistów. Takim produktem jest na przykład szczoteczka soniczna Jetpik JP 200 Ultra - innowacyjny produkt 3w1.

Szczoteczki soniczne a aparat ortodontyczny

Chcąc przedłużyć żywotność szczoteczki sonicznej czy elektrycznej, warto wiedzieć jak zadbać o ich stan techniczny. Szczoteczka do aparatu ortodontycznego nie odróżnia się znacząco budową od pozostałych modeli. Co więc należy zrobić, by cieszyć się maksymalnie długo satysfakcjonującym działaniem wybranych produktów? Przede wszystkim należy zadbać o czystość urządzenia, dbając o to, by nie zostawiać na nim pozostałości pasty. Koniecznie należy pamiętać również o tym, by nie rozładowywać akumulatora do zera.

Jak często wymieniać końcówki? Szczoteczka do zębów z aparatem ortodontycznym ma w pewnym sensie utrudnione zadanie. Włosie musi poradzić sobie nie tylko z zębami, szczelinami i dziąsłami, ale również z aparatem, przez co głowice mogą ulegać szybszej eksploatacji. Przy standardowym wykorzystaniu szczoteczek, końcówki warto wymieniać ok. co 3 miesiące. Podczas noszenia aparatu ortodontycznego, prawdopodobnie szybciej ulegną one zniszczeniu, dlatego warto regularnie obserwować ich stan zużycia i zabezpieczyć się dodatkowym zestawem.

Zalety szczoteczki sonicznej, irygatora i nitki dentystycznej Jetpik:

- głębokie czyszczenie
- działanie pulsacyjne
- kompaktowy zestaw, idealny na podróż
- różne końcówki (irygator, nitka dentystyczna, szczoteczka soniczna)
Wybór takiego produktu to korzyści nie tylko ze względu na skuteczność - to przede wszystkim komfort, bowiem aby skorzystać z konkretnej opcji, wystarczy zmienić końcówkę. Ułatwia to również utrzymanie w czystości samego urządzenia. Jeśli chce się naprawdę zadbać o zęby, warto wziąć go pod uwagę.

Irygator dentystyczny JP51M

 Irygator dentystyczny JP51M
Irygator dentystyczny, szczoteczka soniczna JP200 Ultra   Irygator dentystyczny, szczoteczka soniczna JP200 Ultra Irygator dentystyczny, szczoteczka soniczna JP210 SoloIrygator dentystyczny, szczoteczka soniczna JP210 Solo

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl