Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Higiena jamy ustnej - porady

Szczoteczki elektryczne i tradycyjne, irygatory i nić dentystyczna - jak najlepiej dbać o higienę jamy ustnej?

O konieczności odpowiedniej higieny jamy ustnej nie trzeba nikogo przekonywać. Białe zęby i świeży oddech to nie tylko troska o względy zdrowotne, ale także estetyczne, ponieważ nic tak nie potrafi popsuć samooceny jak nieświeży oddech. Zarówno poprawna technika, jak i akcesoria oraz preparaty wpływają na wygląd zębów i dziąseł ich zdrowie oraz w ostatecznym efekcie także nasze samopoczucie i kontakty. Dlatego właśnie to szczoteczki elektryczne, soniczne i irygatory od kilku lat podbijają rynek, stanowiąc ciekawą alternatywę do tradycyjnych metod dbania o zęby. Przede wszystkim doskonale usuwają resztki pokarmu, osady oraz pomagają uzyskać doskonały wygląd.


Dlaczego warto wybrać szczoteczki elektryczne?

Popularne szczoteczki elektryczne przede wszystkim charakteryzują się wysoką jakością czyszczenia. szczoteczki elektryczneWykorzystują różnego rodzaju programy takie jak wymiatanie czy też tryb pulsacyjny, by skutecznie czyścić powierzchnię zębów oraz całej jamy ustnej. Szczoteczki soniczne osiągają dużą prędkość drgań, które, jak pokazują badania, są skuteczniejsze niż zwykła, obrotowa końcówka. Pod wpływem pracy i ultradźwięków wytwarzane są mikrobąbelki. Wnikają one w trudno dostępne miejsca i dokładnie usuwają wszelkie osady. Dlatego właśnie sprawdzają się nawet wtedy, gdy tradycyjna szczoteczka nie do końca sobie radzi. Szczoteczki elektryczne są zaprojektowane tak, aby kompleksowo dbać o higienę, a specjalne włosie oraz kształt główki pomagają w codziennych zabiegach. Z drugiej strony technika pozwala to, żebyśmy nie musieli się zastanawiać, czy dobrze czyścimy zęby – wystarczy przyłożyć główkę do ich powierzchni, a szczoteczka elektryczna wykona całą pracę za nas. Efektem będą nieskazitelnie czyste i zdrowe zęby. W specjalistycznych wersjach urządzeń znajdziemy szereg dodatkowych funkcji. Dla przeciętnego użytkownika niezwykle ważna będzie kontrola nacisku, która dba o to, żebyśmy nie uszkodzili szkliwa a także timer, który „pilnuje”, aby cały zabieg trwał minimum dwie minuty. Ten czas jest ważny i dla dzieci, i dla dorosłych.


Irygator dla dokładniejszego czyszczenia zębów

Niezbędnym uzupełnieniem jest również irygator dentystyczny, który na zasadzie działania nitki dentystycznej strumieniem wody dokładnie czyści przestrzenie międzyzębowe. Strumień wody pod ciśnieniem pozwala na precyzyjne pozbycie się wszystkich zanieczyszczeń. Dodatkowo irygatorów mogą używać także osoby noszące aparaty ortodontyczne, implanty lub mosty – co nie jest takie oczywiste w przypadku zwykłej nici dentystycznej. Inwestycja w szczoteczki elektryczne to ukłon w stronę zdrowych zębów, a także budowanie prawidłowych wzorców higieny. A to sprawdza się w każdym wieku i przy różnych problemach z uzębieniem.

Sprawdź szczoteczki elektryczne i irygatory w naszej ofercie! 

Irygator dentystyczny, szczoteczka soniczna JP200 Ultra

Irygator dentystyczny, szczoteczka soniczna

JP200 Ultra

Irygator dentystyczny, szczoteczka soniczna JP210 Solo

Irygator dentystyczny, szczoteczka soniczna

JP210 Solo

Irygator z nitką dentystyczną JP50 Ultra

Irygator z nitką dentystyczną

JP50 Ultra

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl